CAST-N & CAST-CO Soft Metal Blok

Toz metal teknolojileri günümüzde birçok sektörde hızla yaygınlaşmaktadır. Sanayide kullanılan üretim prosesleri zaman içinde dental sektöründe de yerini almaktadır.

Sektörümüzde son yıllarda hızla yaygınlaşan CAD-CAM (Bilgisayar Destekli tasarım ve üretim) ile alt yapı üretmek, dökümün birçok sıkıntısını geride bıraktırmış ve teknisyenlerimiz tarafından benimsenmiştir. Halen birçok diş laboratuvarı bu sisteme adapte olmuş; Scanner, CAD-CAM ve Sinterleme Fırın cihazlarını edinmiş ve bu cihazlar ile son derece temiz, düzenli ve minimum işçilikle alt yapı üretimini sürdürmektedir.

Bu cihazlara sahip olan laboratuvarlarımız metal alt yapı sorununu çözememiş ve klasik döküm yöntemi ile alt yapı yapmaya devam etmektedir. Metal alt yapıyı döküm bloklardan CAD-CAM cihazı ile kazımak çok zor bir yöntemdir. Dişçilik metal alaşımlarında bulunan, kazıma işlemini çok zorlaştıran Molibden, Wolfrom, Krom gibi elementlerin döküm bloklara verdiği mükemmel sertlik aşınma direnci ve elastikiyet özellikleri nedeniyle CAD-CAM cihazlarının çok zorlanması ve frezelerin kırılması en önemli sorundur.

1960’dan bu yana Diş Laboratuvar Malzemeleri üreten ve ülkemizde birçok ürünün ilk olarak üretilmesini gerçekleştiren firmamız (DENTindex – Uğurlu Dişçilik Ltd. Şti.) 2000’li yıllardan bu yana özellikle Dental Alloys (Dental Alaşımlar) üretimine odaklanmış ve başarılı bir şekilde tüm alaşımları üretip ülkemizde ve yurt dışında pazarlamaktadır. Tüm sertifikasyonları ve testleri güncel olarak yapılmaktadır.

Firmamız 2010’lu yıllarda gerek Lazer sinterleme gerekse toz metal bloklar üretmek adına yola çıkmıştır. Hem lazer sinterleme cihazlarının yaygınlaşması ile toz alaşımlara olan talep, hem de toz metal blok üretebilmek için gerekli olan toz alaşımların üretilmesi çalışmalarını Üniversite bünyesinde ve kendi Metalurji mühendisleri ile sürdürerek toz üretimini ve elde edilen tozlarla Soft Blok (Dental Soft Metal Blok) üretimine geçmeyi başarmıştır.

Sitemizde Soft Blok kullanımı, çalışması ve sinterlemesi ile ilgili detaylar verilmiştir. Birikimlerimizle sizlere hertürlü desteği vermeye hazırız. Bu proses ilginizi çekiyor ve dökümle uğraşmaya artık yeter diyorsanız bizleri arayın. Bu yeni sistemi sizin laboratuvarınıza kuralım. Çok minik yatırımlarla dökümün angaryalarından kurtulun.

DENTindex olarak üretimini yaptığımız tozların ve Soft Blokların fiyatları muadillerine göre çok daha caziptir. DENTindex Soft Bloklar halen tüm dünyada dökümde kullanılan Nikelli ve Nikelsiz alaşımların tüm elementleri ile aynı alaşımlar olup %100 birebir aynı alaşımların çok ince mikronize toz formundan üretilmektedir ve tüm sertifikasyonları, testleri mevcuttur.

Son 3 yıldır Dünyada birkaç firma tarafından üretilen Soft Metal Bloklar Krom-Kobaltlı olarak üretilmiş ve kullanıma sunulmuştur. Ülkemizde bu blokları kullanan laboratuvarlarımız sisteme adapte olmuş ancak blok fiyatlarının yüksek olması ile üye maliyetleri yüksek kalmıştır. Bu yüzden yeterli rağbet oluşmamıştır. Biz DENTindex olarak soft blok maliyetlerini düşürdük ve sistemi aktive ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir